عضویت در کانال تلگرام
 امروز جمعه 05 خرداد 1396

بعد از اسنپ و تپسی، «كارپینو» از راه رسید

آغاز به كار «تاكسی اینترنتی»شهرداری تهران/ ۱۲ هزار راننده در نوبت آموزش

معاون حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران از آغاز به كار رسمی اپلیكیشن درخواست تاكسی در تهران خبرداد و ضمن تشریح ویژگی‌های این اپلیكیشن گفت: این برنامه فعالیت خود را با ۲۵۰۰ راننده تاكسی آغاز كرده و ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر هم در نوبت آموزش قرار دارند.

زمان ارسال خبر 1396/01/18 ، ساعت 17:25
کد خبر : 3609

به گزارش مجمل ، در مورد فعالیت رسمی اپلیكیشن سازمان تاكسیرانی با بیان اینكه «كارپینو» به عنوان اولین و تنها اپلیكیشن درخواست تاكسی دارای مجوز از اواخر اسفند ماه سال 1395 به صورت پایلوت آغاز به كار كرده است گفت: كارپینو اولین سامانه اینترنتی برای درخواست تاكسی‌های رسمی در شهر تهران است. از این طریق می‌توان درخواست سفر مسافران را به رانندگان، جهت تخصیص تاكسی ارسال كرد.

وی با بیان اینكه استفاده صحیح از تكنولوژی در راستای افزایش درآمد راننده و خدمت ارائه شده به مسافر همواره مورد توجه ما بوده است گفت: یكی از اهداف ما تغییر ساز و كار حرفه قدیمی و با اهمیتی چون تاكسیرانی با بهره مندی از فناوری است چراكه معتقدیم استفاده از تكنولوژی‌های نوین می‌تواند ما را در زمینه مدیریت ترافیك و افزایش كارایی كمك كند چراكه این اپلیكیشن‌ها واسطه‌ای بین مسافر و رانندگان هستند كه به دلیل سهولت دسترسی می‌توانند تقاضای سفر را كاهش دهند و با افزایش درآمد رانندگان زمینه رضایت هر دو طرف موضوع را فراهم كردند.

حسینی با اشاره به استقبال گسترده مردم از این اپلیكیشن با بیان اینكه در مدت كمتر از سه هفته و در ایام تعطیلات نوروز، 11هزار و 500 نفر از شهروندان در این سامانه ثبت نام كرده و بیش از 2600 سفر موفق انجام شده است كه این موضوع نشان دهنده استقبال خوب شهروندان است. گفت: همچنین تاكنون حدود 2500 راننده توسط اساتید دانشكده تاكسیرانی آموزش دیده‌اند و حدود 12هزار و 500 راننده در صف انتظار برای آموزش هستند.

معاون حمل ونقل ترافیك شهرداری تهران با بیان اینكه این مجموعه با كسب مجوزهای لازم از شهرداری تهران و سازمان مدیریت و نظارت بر تاكسیرانی تهران، در ابتدا از تاكسی‌های فعال در ناوگان تاكسیرانی و در مرحله بعد از خودروهای مورد تایید معاونت حمل و نقل و ترافیك استفاده می‌كند. افزود: در این سامانه امكان انتخاب تاكسی برای شهروندان به تفكیك از جمله تاكسی‌های لوكس، تاكسی ویژه بانوان، ون و سایر خودروهای موجود در سیستم وجود دارد كه از این طریق می‌توان نیازهای گسترده‌تری از مسافران را در جهت ارتقای سطح رضایت آنان تامین كرد.

به گفته حسینی، این مجموعه با پشتیبانی شبانه روزی از ابتدای سال جاری به صورت رسمی كار خود را آغاز كرده است و آماده سرویس دهی به تمامی شهروندان در سراسر شهر تهران است.

وی ضمن برشمردن ویژگی‌های این سامانه با بیان اینكه یكی از مهم‌ترین شاخص‌های این سامانه این است كه رانندگان دارای گواهی سلامت هستند گفت: شركت شهر سالم شهرداری تهران، طی همكاری با سازمان تاكسیرانی تهران و با بهره مندی از متخصصان امور سلامت، به بررسی مسائل جسمانی و روانی رانندگان شاغل در ناوگان تاكسیرانی می‌پردازد و رانندگان تنها در صورتی كه از صلاحیت لازم برخوردار باشند، می‌توانند به ارائه خدمت به مسافرین بپردازند و این درحالیست كه همچنین كسب گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد به مواد مخدر هم برای رانندگان الزامی است.

حسینی با بیان اینكه با استفاده از این اپلیكیشن كه از رانندگان تاكسی دارای هویت مشخص و ثبت شده‌ای برخوردار است،امنیت سفر دوچندان می‌شود گفت: اطلاعات هر یك از رانندگان نزد سازمان تاكسیرانی محفوظ و در عین حال قابل دسترس است و مسافران با علم به اینكه در حال سفر با اشخاصی دارای هویت ثبت شده و عدم سوء پیشینه هستند، با خیالی آسوده از این سرویس استفاده می‌كنند و علاوه براین تمامی خودروهای این سامانه به صورت كامل مورد رصد سیستم‌های نظارتی قرار دارند.


به گفته معاون شهردار تهران، علاوه بر پوشش‌های بیمه‌ای برای تاكسی‌رانان، حتی مسافران نیز تحت پوشش بیمه سرنشین هستند و سقف پوشش بیمه‌ای برای سرنشینان تاكسی‌های مورد تایید معاونت حمل و نقل و ترافیك بسیار بالاتر از سطح معمول است.

وی با بیان اینكه رانندگان تاكسی دوره‌های شهرشناسی را گذرانده و برهمین اساس تسلط كافی بر شهر و مسیرهای تردد دارند گفت: یكی از ویژگی‌های این سامانه، استفاده از رانندگان مسلط به شهر هستند كه دوره‌هایی برای دریافت گواهی شهرشناسی خواهند گذراند و با آگاهی كامل از مسیرهای مختلف از جمله تسلط به آدرس‌ها و اماكن توریستی، درمانی، آموزشی و .... بدون نیاز به توجه زیاد به نقشه اپلیكیشن مسیر مورد نظر را طی می كنند و همچنین سرورها و اطلاعات این سامانه به صورت كامل در داخل كشور است و این نرم افزار توسط متخصصان داخلی طراحی شده و به صورت كامل در داخل ایران توسعه یافته است.

حسینی با بیان اینكه این تاكسی‌ها ممنوعیتی برای ورود به محدوده طرح ترافیك ندارد افزود: با توجه به استفاده از تاكسی‌های شهری در این سامانه، محدودیتی در ورود به محدوده طرح ترافیك وجود نداشته و با دسترسی بهتر به ناوگان تاكسیرانی نیاز كمتری به تردد خودروهای شخصی وجود دارد و سرویس دهی مناسبی در محدوده طرح وجود دارد و در نهایت با توجه به هوشمند شدن مدیریت عرضه و تقاضای سفر، نیاز به گردش مستمر و بدون هدف چندین هزار تاكسی برای پیدا كردن مسافر كمتر خواهد شد كه این امر نقش به سزایی در كاهش ترافیك و آلودگی هوا دارد


منبع: تسنيم

نظرات
آخرین اخبار
. خروج 20 میلیون ایرانی از چرخه فرزند‌آوری
. ابتذال فرهنگی در خانه‌های میراث فرهنگی!
. كمیته جاده صاف‌كنی اكران بدون مجوزها!
. خنده، طعمه‌ای برای مخاطب انتخابی برای پول
. فریب زنان با عكس‌های فتوشاپی
. سینما در مقابل حمایت انتخاباتی، رانت می‌خواهد
. ساعت 10 و 11 بیشترین زمان تخلفات رانندگی
. تمهیدات ترافیكی پلیس در روز انتخابات
. فیلم دزدان دریایی كارائیب ۵ دزدیده شد
. فوت چهار نفر در آتش‌سوزی مینی‌بوس در تهران
. ولنگاری فرهنگی در تبلیغات انتخابات شوراها
. مظلوم‌نمایی و دروغ تا كجا؟!
. زندگی مستمندان بازیچه دولتمردان
. هزینه‌های پاكسازی شهر را نامزدها بپردازند
. قتل دوست صمیمی به خاطر هندزفری
. گروگانگیری سرباز محافظ برای فرار
. ناجا به هیچ جریان و گروه سیاسی وابسته نیست
. مرزبان مزار ندارد +عكس
. شهرام شكوهی به زودی باز می‌گردد
. «شوك» به «عفت» جامعه توسط پلاس‌های اینترنتی
. نگاهی به ماجرای نیمروز در اكران نوروزی
. اولین اقرار عاملان شهادت 2 مأمور پلیس
. تازه‌ترین واكنش آسوشیتدپرس به انیمیشن نبرد خلیج‌فارس‌2
. فیلمبرداری «پایتخت۵» ۲۵ فروردین آغاز می‌شود
. عبور«ماجرای نیمروز» از مرز دو میلیارد فروش
. روایت مستندساز عراقی از آوینی و روایت فتح!
. دید و بازدیدهای عید با یك‌سوم قدرت خرید!
. «داستان درب های بندر شهید رجایی»
. كلاهبرداری كارگزار تایلند از مسافران ایرانی
. مصدومیت حدود 12 هزار مسافر در حوادث ترافیكی نوروزی
. چراغ سبز به «عصبانی نیستم»
. دورهمی حماسه، ملودرام و طنز در نوروز سینمایی
. خط 6 مترو به زودی به بهره برداری می رسد
. حاشیه‌های كلاه قرمزی امسال هم ادامه دارد
. مظلومی هم ساز بازگشت را كوك كرد
. ترقه‌ها با 7 كشته به صدا درآمد!
. تغییر شیوه نسخه‌پیچی پزشكان
. پرستویی برای سازمان اوج خواند
. میرباقری: سیما در بهترین شرایط مخاطب است
. پایان سرقت‌های مسلحانه 2 گانگستر
. محسن چاوشی یك محكوم به اعدام را نجات داد
. عروسك گردان جدید «كلاه قرمزی» معرفی شد
. احمد عزیزی بار دیگر زیر تیغ جراحی
. سریال بسازیم و بیننده را فراری دهیم!
. قاتل معلم سراوانی دستگیر شد
. «ربات‌ها» در هتل‌های ایران + تصاویر
. جاه‌طلبی‌تان آرزوی ما است آقای فرهادی
. بازی تركیه با مهره «جم تی وی» علیه ایران
. اسكار سیاسی ترامپ
. با برگزاری نمایشگاه‌های اصناف در زیر چادرهای نمایشگاهی موافق نیستم
برترین ها
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Mojmalnews News. All Rights Reserved