عضویت در کانال تلگرام
 امروز شنبه 07 اسفند 1395

چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی برگزار می‌شود

چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی با هدف جریان‌سازی، بسترسازی و فرهنگ‌سازی برای تولید و توسعه محتوای منطبق بر فرهنگ انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد

زمان ارسال خبر 1395/11/19 ، ساعت 09:15
کد خبر : 3295

 به گزارش مجمل ، دیروز در ابتدای نشست خبری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال، محمد خراسانی‌زاده، سخنگوی نمایشگاه با ارائه گزارشی از برگزاری سه دوره گذشته گفت: ما سه دوره برگزاری موفق را پشت سرگذاشته‌ایم، اولین دوره نمایشگاه در سال 1391 در مصلای تهران با حضور 200 غرفه برگزار شد، از دوره دوم با همكاری شهرداری تهران، نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال به محل دائمی نمایشگاه‌های شهرداری در بوستان ولایت منتقل شد، این دوره از نمایشگاه با حضور 300 غرفه برگزار شد.

 
ارتقای سواد فضای مجازی و فرهنگ كاربری
 خراسانی‌زاده با اشاره به حضور مجموعه‌های توانمند فعال حوزه فناوری در سومین دوره این نمایشگاه كه در سال 94 برگزار شد، تأكید كرد: تلاش ما این است كه زمان برگزاری نمایشگاه در دهه سوم بهمن‌ماه و بهار انقلاب اسلامی را حفظ كنیم. وی با اشاره به تأكید مقام معظم رهبری درباره فضای مجازی و سخن ایشان كه «اهمیت فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی است»، افزود: نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در پاسخ به این تأكیدات از سوی سازمان فضای مجازی سراج و به منظور ایجاد و توسعه حوزه تخصصی فضای مجازی برگزار می‌شود و تلاش داریم كه این كار را با استفاده از نیروهای مؤمن انجام دهیم.
سخنگوی چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال با اشاره به حمایت شهرداری تهران از برگزاری این نمایشگاه، صداوسیما را به عنوان دیگر حامی برگزاری این نمایشگاه نام برد و تأكید كرد: سال گذشته صداوسیما به‌طور متوسط روزانه یك ساعت و نیم برنامه تلویزیونی زنده و ضبط شده از شبكه‌های مختلف كه غالباً شبكه‌های پربیننده‌ای بودند، درباره نمایشگاه پخش كرد كه امسال قرار است این زمان به دو ساعت افزایش پیدا كند.
  
معرفی محصولات و دستاوردهای ایرانی در فضای مجازی
خراسانی‌زاده با اشاره به اینكه برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتالی پنج هدف را دنبال می‌كند، ادامه داد: هدف اول و اصلی كه به نوعی هدف ذاتی سازمان سراج نیز است، «هم‌افزایی تشكیلاتی و انسجام‌بخشی میان مجموعه‌های تخصصی كه در حوزه فضای مجازی به صورت مردم نهاد و خصوص فعالیت می‌كنند»، هدف دوم «معرفی خدمات و محصولات، دستاوردها و راهكارهای مؤسسات مردم نهاد در حوزه فضای مجازی»، سومین هدف «ارتقای سواد فضای مجازی و فرهنگ كاربری در میان مردم» است، در بند هشتم حكم مقام معظم رهبری به شورای عالی فضای مجازی، «ارتقای سواد فضای مجازی و فرهنگ كاربری» آمده است كه متأسفانه شاهد پرداخت منسجم به آن نیستیم. هدف چهارم «معرفی تكنولوژی‌ها و فناوری‌های نوین كه در دنیا و كشورمان وجود دارد و ارائه آینده پژوهشی به مردم»، در این عرصه به‌رغم اینكه ما دیر ورود پیدا كردیم به واسطه حضور نخبگان سرعت‌مان در حد سرعت جهانی است و حتی در برخی از حوزه‌ها پیشرو هستیم. پنجمین هدف «نهضت مطالبه‌گری از مسئولان ذی‌ربط و اجرایی در فضای مجازی» است.
 
حضور كانال‌های تلگرامی و اینستاگرامی
معاون ارتباطات سازمان فضای مجازی سراج، با اعلام اینكه دوره دوم برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی بیش از 120 هزار بازدیدكننده داشته است، این رقم را بیش از چهار برابر تعداد بازدیدكنندگان دیگر نمایشگاه‌های تخصصی عنوان و تأكید كرد: امسال برای نخستین بار نمایشگاه شاهد حضور كانال‌های تلگرامی و صفحات اینستاگرامی خواهد بود و این امكان به وجود آمده است كه این كانال‌ها و صفحات به صورت مستقیم با مخاطبانشان ارتباط برقرار كنند.
 
حضور استارت‌آپ‌ها در نمایشگاه
خراسانی‌زاده با اشاره به اینكه استارت‌آپ‌ها برای نخستین بار در چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی حضور خواهند داشت، ادامه داد: مجموعه‌هایی كه در حوزه اقتصاد مقاومتی فعالیت دارند و برخی از فناوری‌هایی را كه در ایران وجود نداشته به صورت ملی در داخل كشور ایجاد كرده‌اند یا كارآفرینی داشته‌اند یا فروشگاه اینترنتی كه بخش خاصی را به معرفی كالا و فروش كالای ایرانی اختصاص داده است، ما در قالب انقلاب اسلامی تعریف می‌كنیم و در نمایشگاه برای آنها جایگاه در نظر گرفته‌ایم.
  
«دخترانه» بخش ویژه دختران در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال
مهدی قمی، دبیر اجرایی چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی نیز در این نشست با بیان اینكه دبیرخانه نمایشگاه از دی‌ماه شروع به ثبت‌نام غرفه‌ها كرده است، گفت: سال گذشته بیش از 500 درخواست غرفه داشتیم كه متأسفانه به دلیل محدودیت جا كه حدود 300 غرفه است مجبور به انتخاب از میان ثبت نام‌ها شدیم، امسال نیز ثبت‌نام‌ها انجام شده و در حال گزینش هستیم.
قمی درباره زمان برگزاری نمایشگاه نیز گفت: نمایشگاه از 24 تا 29 بهمن ماه به مدت 9 روز از ساعت 10 تا 20 برگزار می‌شود. وی همچنین از خدمات حمل و نقل به نمایشگاه از ایستگاه مترو توحید جهت سهولت دسترسی به نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال خبر داد.
وی از راه‌اندازی بخش «دخترانه» ویژه دختران دبستانی و دبیرستانی در این دوره از نمایشگاه خبر داد. قمی در پاسخ به سؤال «جوان» درباره تبلیغات محیطی ضعیف نمایشگاه در سال گذشته گفت: به دلیل همزمانی برگزاری نمایشگاه با دهه فجر و راهپیمایی بیست و دوم بهمن‌ماه، تمامی فضاهای تبلیغاتی شهری به آن موضوعات اختصاص داشته است و امكان اینكه بتوانیم تبلیغات گسترده داشته باشیم، وجود ندارد.
 
پیام‌رسان‌های ایرانی در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال
سخنگوی چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در پاسخ به دیگر سؤال «جوان» درباره اطلاع‌رسانی در مورد آسیب‌شناسی پیام‌رسان‌های موبایلی خارجی و حضور اپلیكیشن‌های پیام‌رسان ایرانی در نمایشگاه گفت: متأسفانه پیام‌رسان‌های ایرانی تا به حال موفق نبوده‌اند و به نظر نمی‌رسد بتوانند جایگزین پیام‌رسان‌های خارجی شوند، البته سازمان سراج تولید پیام‌رسانی جامع را در دستور كار دارد و ما در طول برگزاری نمایشگاه برنامه‌هایی درباره مضرات فضای پیام‌رسان‌های خارجی برگزار خواهیم كرد. دبیر اجرایی نمایشگاه نیز در ادامه گفت: چهار پیام‌رسان ایرانی كه توسط بخش خصوصی تولید شده‌اند، تا روز گذشته برای حضور در نمایشگاه ثبت‌نام كرده‌اند.
معاون ارتباطات سازمان فضای مجازی سراج، در پایان از رونمایی اپلیكیشن Quran for kids كه در آن 40 داستان قرآنی جذاب به چند زبان ارائه می‌شود، خبر داد و تولید این اپلیكیشن را در راستای نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی برای آشنایی با اسلام و قرآن دانست.

نظرات
آخرین اخبار
. جزئیات تماس تلفنی ابتكار با وزیر بهداشت عراق
. فعالیت‌ كارگروه «مد و لباس» چقدر به كجا رسید؟
. قتل عام خانوادگی به خاطر ارثیه
. فواید مصرف روغن ماهی
. سریال‌هایی كه برای نوروز آماده می‌شوند
. چرا خانواده تلگرامی یك خانواده منزوی است؟
. «قرارگاه انتخابات» تشكیل شد
. استقبال مردم از نمایش آئینی «غبار2»
. آخرین وضعیت امدادرسانی به استان‌های تحت تاثیر برف و كولاك
. تصویربرداری «پایتخت ۵» از یونان آغاز می‌شود
. رئیس كمپ، معتاد عصبانی را كشت
. آخرین وضعیت راه اندازی كمپ ترك اعتیاد دانش آموزی
. جزئیات قیمت بلیت مترو در سال 96
. آخرین وضعیت آب و هوای استان‌های كشور +جدول
. آخرین وضعیت آب و هوای استان‌های كشور +جدول
. كودكانی كه روزی 3 وعده تریاك می خورند
. فروتن: از رویای موسیقی وارد سینما شدم
. آخرین وضعیت جوی و ترافیكی جاده‌های كشور
. اجحاف به اولین فیلم با موضوع مدافعان حرم
. اتمام حجت رئیس كمیته امداد با كاركنان
. چرا جشنواره فیلم فجر در تراز انقلاب اسلامی نیست؟!
. اسامی نمك‌های خوراكی غیرمجاز
. محورهای هراز و كندوان باز شد
. تعطیلی نوبت عصر تمام مدارس 6 منطقه شهرستان‌های تهران
. راز قتل مرد میانسال در سینه وكیل جوان
. ۵ هزار میلیارد تومان پاداش پایان خدمت فرهنگیان از بودجه ۹۶ جا افتاد
. كارت «منزلت» بازنشستگان، «بازنشسته» شد
. رئیس ثبت احوال كهنوج به رگبار بسته شد
. ماجرای گورخرهایی كه وزیر صنعت را عصبانی كرده‌اند
. افزایش 20 میلیاردتومانی بودجه شهرداری
. اسیدپاشی كه با قربانی خود ازدواج كرد
. فعالیت 24 ساعته كانكس‌های تعزیرات در ایام نوروز
. جر و بحث دو عضو اصلاح طلب شورا
. همه آنچه باید درباره آزمون دكتری بدانید
. دستگیری آدم‌ربایان 10 میلیارد تومانی در تهران
. وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان بعد از اختلاس
. جاده چالوس بازگشایی شد
. بوی گاز منتشر شده در آبادان كاملاً بی‌خطر است
. شاكری: به جای استیضاح های نمایشی ،‌اول خود را استیضاح كنیم
. جزئیات تلاش دختران پسرنما برای ورود به استادیوم در دربی
. تصادف مرگبار پراید و پژو در بزرگراه باكری
. خبر خوش آقای وزیر برای حق التدریسی‌ها
. مدارسی كه روز چهارشنبه تعطیل است
. این گوشی را حتما در هواپیما خاموش كنید
. وضعیت اعتبارات و چگونگی توزیع «شیر رایگان» در مدارس
. آغاز رسمی «جشنواره فیلم‌فجر» با جانبازان دفاع‌مقدس
. كشف 22 تن گردو قاچاق در استان تهران +عكس
. آخرین مهلت ثبت‌نام كنكور سراسری اعلام شد
. آخرین وضعیت ترافیكی جاده‌های كشور
. آیت‌الله مكارم شیرازی: مسئولان فضای مجازی را سالم كنند
برترین ها
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Mojmalnews News. All Rights Reserved