عضویت در کانال تلگرام
 امروز يكشنبه 07 خرداد 1396

چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی برگزار می‌شود

چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی با هدف جریان‌سازی، بسترسازی و فرهنگ‌سازی برای تولید و توسعه محتوای منطبق بر فرهنگ انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد

زمان ارسال خبر 1395/11/19 ، ساعت 09:15
کد خبر : 3295

 به گزارش مجمل ، دیروز در ابتدای نشست خبری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال، محمد خراسانی‌زاده، سخنگوی نمایشگاه با ارائه گزارشی از برگزاری سه دوره گذشته گفت: ما سه دوره برگزاری موفق را پشت سرگذاشته‌ایم، اولین دوره نمایشگاه در سال 1391 در مصلای تهران با حضور 200 غرفه برگزار شد، از دوره دوم با همكاری شهرداری تهران، نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال به محل دائمی نمایشگاه‌های شهرداری در بوستان ولایت منتقل شد، این دوره از نمایشگاه با حضور 300 غرفه برگزار شد.

 
ارتقای سواد فضای مجازی و فرهنگ كاربری
 خراسانی‌زاده با اشاره به حضور مجموعه‌های توانمند فعال حوزه فناوری در سومین دوره این نمایشگاه كه در سال 94 برگزار شد، تأكید كرد: تلاش ما این است كه زمان برگزاری نمایشگاه در دهه سوم بهمن‌ماه و بهار انقلاب اسلامی را حفظ كنیم. وی با اشاره به تأكید مقام معظم رهبری درباره فضای مجازی و سخن ایشان كه «اهمیت فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی است»، افزود: نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در پاسخ به این تأكیدات از سوی سازمان فضای مجازی سراج و به منظور ایجاد و توسعه حوزه تخصصی فضای مجازی برگزار می‌شود و تلاش داریم كه این كار را با استفاده از نیروهای مؤمن انجام دهیم.
سخنگوی چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال با اشاره به حمایت شهرداری تهران از برگزاری این نمایشگاه، صداوسیما را به عنوان دیگر حامی برگزاری این نمایشگاه نام برد و تأكید كرد: سال گذشته صداوسیما به‌طور متوسط روزانه یك ساعت و نیم برنامه تلویزیونی زنده و ضبط شده از شبكه‌های مختلف كه غالباً شبكه‌های پربیننده‌ای بودند، درباره نمایشگاه پخش كرد كه امسال قرار است این زمان به دو ساعت افزایش پیدا كند.
  
معرفی محصولات و دستاوردهای ایرانی در فضای مجازی
خراسانی‌زاده با اشاره به اینكه برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتالی پنج هدف را دنبال می‌كند، ادامه داد: هدف اول و اصلی كه به نوعی هدف ذاتی سازمان سراج نیز است، «هم‌افزایی تشكیلاتی و انسجام‌بخشی میان مجموعه‌های تخصصی كه در حوزه فضای مجازی به صورت مردم نهاد و خصوص فعالیت می‌كنند»، هدف دوم «معرفی خدمات و محصولات، دستاوردها و راهكارهای مؤسسات مردم نهاد در حوزه فضای مجازی»، سومین هدف «ارتقای سواد فضای مجازی و فرهنگ كاربری در میان مردم» است، در بند هشتم حكم مقام معظم رهبری به شورای عالی فضای مجازی، «ارتقای سواد فضای مجازی و فرهنگ كاربری» آمده است كه متأسفانه شاهد پرداخت منسجم به آن نیستیم. هدف چهارم «معرفی تكنولوژی‌ها و فناوری‌های نوین كه در دنیا و كشورمان وجود دارد و ارائه آینده پژوهشی به مردم»، در این عرصه به‌رغم اینكه ما دیر ورود پیدا كردیم به واسطه حضور نخبگان سرعت‌مان در حد سرعت جهانی است و حتی در برخی از حوزه‌ها پیشرو هستیم. پنجمین هدف «نهضت مطالبه‌گری از مسئولان ذی‌ربط و اجرایی در فضای مجازی» است.
 
حضور كانال‌های تلگرامی و اینستاگرامی
معاون ارتباطات سازمان فضای مجازی سراج، با اعلام اینكه دوره دوم برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی بیش از 120 هزار بازدیدكننده داشته است، این رقم را بیش از چهار برابر تعداد بازدیدكنندگان دیگر نمایشگاه‌های تخصصی عنوان و تأكید كرد: امسال برای نخستین بار نمایشگاه شاهد حضور كانال‌های تلگرامی و صفحات اینستاگرامی خواهد بود و این امكان به وجود آمده است كه این كانال‌ها و صفحات به صورت مستقیم با مخاطبانشان ارتباط برقرار كنند.
 
حضور استارت‌آپ‌ها در نمایشگاه
خراسانی‌زاده با اشاره به اینكه استارت‌آپ‌ها برای نخستین بار در چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی حضور خواهند داشت، ادامه داد: مجموعه‌هایی كه در حوزه اقتصاد مقاومتی فعالیت دارند و برخی از فناوری‌هایی را كه در ایران وجود نداشته به صورت ملی در داخل كشور ایجاد كرده‌اند یا كارآفرینی داشته‌اند یا فروشگاه اینترنتی كه بخش خاصی را به معرفی كالا و فروش كالای ایرانی اختصاص داده است، ما در قالب انقلاب اسلامی تعریف می‌كنیم و در نمایشگاه برای آنها جایگاه در نظر گرفته‌ایم.
  
«دخترانه» بخش ویژه دختران در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال
مهدی قمی، دبیر اجرایی چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی نیز در این نشست با بیان اینكه دبیرخانه نمایشگاه از دی‌ماه شروع به ثبت‌نام غرفه‌ها كرده است، گفت: سال گذشته بیش از 500 درخواست غرفه داشتیم كه متأسفانه به دلیل محدودیت جا كه حدود 300 غرفه است مجبور به انتخاب از میان ثبت نام‌ها شدیم، امسال نیز ثبت‌نام‌ها انجام شده و در حال گزینش هستیم.
قمی درباره زمان برگزاری نمایشگاه نیز گفت: نمایشگاه از 24 تا 29 بهمن ماه به مدت 9 روز از ساعت 10 تا 20 برگزار می‌شود. وی همچنین از خدمات حمل و نقل به نمایشگاه از ایستگاه مترو توحید جهت سهولت دسترسی به نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال خبر داد.
وی از راه‌اندازی بخش «دخترانه» ویژه دختران دبستانی و دبیرستانی در این دوره از نمایشگاه خبر داد. قمی در پاسخ به سؤال «جوان» درباره تبلیغات محیطی ضعیف نمایشگاه در سال گذشته گفت: به دلیل همزمانی برگزاری نمایشگاه با دهه فجر و راهپیمایی بیست و دوم بهمن‌ماه، تمامی فضاهای تبلیغاتی شهری به آن موضوعات اختصاص داشته است و امكان اینكه بتوانیم تبلیغات گسترده داشته باشیم، وجود ندارد.
 
پیام‌رسان‌های ایرانی در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال
سخنگوی چهارمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در پاسخ به دیگر سؤال «جوان» درباره اطلاع‌رسانی در مورد آسیب‌شناسی پیام‌رسان‌های موبایلی خارجی و حضور اپلیكیشن‌های پیام‌رسان ایرانی در نمایشگاه گفت: متأسفانه پیام‌رسان‌های ایرانی تا به حال موفق نبوده‌اند و به نظر نمی‌رسد بتوانند جایگزین پیام‌رسان‌های خارجی شوند، البته سازمان سراج تولید پیام‌رسانی جامع را در دستور كار دارد و ما در طول برگزاری نمایشگاه برنامه‌هایی درباره مضرات فضای پیام‌رسان‌های خارجی برگزار خواهیم كرد. دبیر اجرایی نمایشگاه نیز در ادامه گفت: چهار پیام‌رسان ایرانی كه توسط بخش خصوصی تولید شده‌اند، تا روز گذشته برای حضور در نمایشگاه ثبت‌نام كرده‌اند.
معاون ارتباطات سازمان فضای مجازی سراج، در پایان از رونمایی اپلیكیشن Quran for kids كه در آن 40 داستان قرآنی جذاب به چند زبان ارائه می‌شود، خبر داد و تولید این اپلیكیشن را در راستای نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی برای آشنایی با اسلام و قرآن دانست.

نظرات
آخرین اخبار
. خروج 20 میلیون ایرانی از چرخه فرزند‌آوری
. ابتذال فرهنگی در خانه‌های میراث فرهنگی!
. كمیته جاده صاف‌كنی اكران بدون مجوزها!
. خنده، طعمه‌ای برای مخاطب انتخابی برای پول
. فریب زنان با عكس‌های فتوشاپی
. سینما در مقابل حمایت انتخاباتی، رانت می‌خواهد
. ساعت 10 و 11 بیشترین زمان تخلفات رانندگی
. تمهیدات ترافیكی پلیس در روز انتخابات
. فیلم دزدان دریایی كارائیب ۵ دزدیده شد
. فوت چهار نفر در آتش‌سوزی مینی‌بوس در تهران
. ولنگاری فرهنگی در تبلیغات انتخابات شوراها
. مظلوم‌نمایی و دروغ تا كجا؟!
. زندگی مستمندان بازیچه دولتمردان
. هزینه‌های پاكسازی شهر را نامزدها بپردازند
. قتل دوست صمیمی به خاطر هندزفری
. گروگانگیری سرباز محافظ برای فرار
. ناجا به هیچ جریان و گروه سیاسی وابسته نیست
. مرزبان مزار ندارد +عكس
. شهرام شكوهی به زودی باز می‌گردد
. «شوك» به «عفت» جامعه توسط پلاس‌های اینترنتی
. نگاهی به ماجرای نیمروز در اكران نوروزی
. اولین اقرار عاملان شهادت 2 مأمور پلیس
. تازه‌ترین واكنش آسوشیتدپرس به انیمیشن نبرد خلیج‌فارس‌2
. فیلمبرداری «پایتخت۵» ۲۵ فروردین آغاز می‌شود
. عبور«ماجرای نیمروز» از مرز دو میلیارد فروش
. روایت مستندساز عراقی از آوینی و روایت فتح!
. دید و بازدیدهای عید با یك‌سوم قدرت خرید!
. «داستان درب های بندر شهید رجایی»
. كلاهبرداری كارگزار تایلند از مسافران ایرانی
. مصدومیت حدود 12 هزار مسافر در حوادث ترافیكی نوروزی
. چراغ سبز به «عصبانی نیستم»
. دورهمی حماسه، ملودرام و طنز در نوروز سینمایی
. خط 6 مترو به زودی به بهره برداری می رسد
. حاشیه‌های كلاه قرمزی امسال هم ادامه دارد
. مظلومی هم ساز بازگشت را كوك كرد
. ترقه‌ها با 7 كشته به صدا درآمد!
. تغییر شیوه نسخه‌پیچی پزشكان
. پرستویی برای سازمان اوج خواند
. میرباقری: سیما در بهترین شرایط مخاطب است
. پایان سرقت‌های مسلحانه 2 گانگستر
. محسن چاوشی یك محكوم به اعدام را نجات داد
. عروسك گردان جدید «كلاه قرمزی» معرفی شد
. احمد عزیزی بار دیگر زیر تیغ جراحی
. سریال بسازیم و بیننده را فراری دهیم!
. قاتل معلم سراوانی دستگیر شد
. «ربات‌ها» در هتل‌های ایران + تصاویر
. جاه‌طلبی‌تان آرزوی ما است آقای فرهادی
. بازی تركیه با مهره «جم تی وی» علیه ایران
. اسكار سیاسی ترامپ
. با برگزاری نمایشگاه‌های اصناف در زیر چادرهای نمایشگاهی موافق نیستم
برترین ها
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Mojmalnews News. All Rights Reserved