عضویت در کانال تلگرام
 امروز جمعه 05 خرداد 1396

بحران خوزستان نیازمند توجه ویژه مسئولان

در حالیكه پروژه كاملا انتخاباتی «آشتی ملی» این روزها هدفمند و كاذب تلاش می شود كه مساله یك در كشور بشود بسیاری از دست اندركاران این طرح مشكوك و همچنین رسانه‌های زنجیره‌ای اجازه نمی دهند فریادهای اعتراضی مردم مظلوم خوزستان شنیده شود.

زمان ارسال خبر 1395/11/26 ، ساعت 12:24
کد خبر : 3324

به گزارش مجمل ، در چند روز گذشته رسانه‌های اصلاح‌طلب به شدت بر روی پروژه‌ای كاملا سیاسی با عنوان «آشتی ملی» و با هدف زمینه‌سازی برای بازگشت برخی عوامل موثر فتنه به دایره رسمی قدرت آنهم در اركان نظام مطالب متعدد و شتابزده‌ای را منتشر می‌كنند.


 اما در هیاهو طرح سیاسی «آشتی ملی» مسایل مهمتری در كشور همانند بیكاری، تورم و یا بحران‌های همانند مساله ریزگردها در خوزستان كه مستقیما با مال و جان مردم در ارتباط است، وجود دارد.

در حالیكه پروژه كاملا انتخاباتی «آشتی ملی» این روزها هدفمند و كاذب تلاش می شود كه مساله یك در كشور بشود بسیاری از دست اندركاران این طرح مشكوك و همچنین رسانه‌های زنجیره‌ای اجازه نمی دهند فریادهای اعتراضی مردم مظلوم خوزستان شنیده شود.

دلیل اصلی این ممانعت نیز این است كه با اولویت‌های آنها در پررنگ كردن طرح‌های انتخاباتی و سیاسی در افكار عمومی مخالف است.

واقعیت تلخی است كه آسمان خاكی شده خوزستان این روزها با پروژه های همانند آشتی ملی در تضاد است و به همین دلیل نباید در برخی رسانه ها در اولویتی قرا بگیرد كه مبادا پروژه انتخاباتی برخی سیاسیون را در افكار عمومی كم رنگ كند.

آنهم خوزستانی كه اعلام شد برق شهر اهواز به عنوان مركز آن قطع شده و در ادامه آب قطع شده! پمپ بنزین‌ها كار نمی كند! عابر بانك ها كار نمی‌كند! موبایل ها از كار افتاده! بیمارستان‌ها با مشكل جدی مواجه شده اند! و.... ساعتی بعد معلوم شد اكثر استان خوزستان با قطع برق مواجه شده و نماینده اهواز هم اعلام كرد شش شهر استان، 48ساعت است كه برق ندارند!

كار به جایی در خوزستان رسیده است كه آیت الله كعبی، امام جمعه اهواز درباره وضعیت بحرانی خوزستان گفته است: در فاصله زمانی 10 روز 2 بار 90 درصد آب و برق خوزستان قطع شد به گونه‌ای كه مردم در شرایط جنگ نیز شاهد چنین شرایطی نبودند و انتظار داریم مسئولان همت كنند و خدمات اساسی مردم خوزستان را فراهم كنند, مردم خوزستان از شرایط فعلی ناراضی هستند و اقدام عملی از مسئولان می‌طلبد.

*نقش دولت در ایجاد بحران در خوزستان

همچنین عباس پاپی‌زاده، نماینده مردم دزفول نیز گفته است: 90 درصد هورالعظیم و نیز تالاب شادگان خشك شده است و كاركرد مفید حجم عمده‌ای از طبیعت استان به علت سیاست‌های غلط وزارت نیرو از جمله انتقال آب و سدسازی‌ها به كاركرد زیانبار مبدل شده است. وی ادامه داد: این تالاب‌ها زمانی فیلتر طبیعی بر سر راه ریزگردها بودند اما اكنون خود تبدیل به كانون تولید ریزگرد شده‌اند.

وی تصریح كرد: وزارت نفت بخشی از تالاب هورالعظیم را خشك كرده تا بتواند چاه حفاری كند و وزارت نیرو نیز بحث انتقال آب و كاهش حقابه زیست‌محیطی را به اجرا گذاشته است به علاوه سدسازی غلط و بی‌رویه‌ای كه رخ داد موجب شكل‌گیری كانون‌های ریزگرد در استان خوزستان شد.

نماینده مردم دزفول در مجلس گفت: با قطعی برق اخیر در خوزستان در یك روز 700 الی 800 هزار بشكه نفت كمتر استحصال شد، این را ضرب در قیمت هر بشكه نفت كنید و ببینید چقدر به بودجه كشور ضربه وارد شده است.

از همه تلخ‌تر اینكه در همین روزهای بحرانی در خوزستان معصومه ابتكار با انتشار پستی در اینستاگرام، از نجات جان چند توله سگ ابراز خرسندی و خوشحالی می كند ولی هیچ خبری از اقدامات موثر وی در خوزستان نیست كه مردم مظلوم این استان را هم خوشحال كند.

تلاش و كار خیر محیط‌بان عزیز قطعا بسیار باارزش است ولی سوال این است كه خانم ابتكار كه این روزها باید دفتر كارش در اهواز باشد نه تهران، عملا برای خوزستان چه كرده است كه هیچكدام از اقشار و گروه های مختلف مردمی در این استان از مجموعه محیط زیست و اقدامات دولت تدبیر و امید راضی نیستند.

*خوزستان این روزها نیازمند «آشتی ملی» است!

با این وجود انتقال آب كارون و نابودی خوزستان در پی فاجعه‌های مختلف، رفع مشكل گرد و خاك، توجه به تشنگی مردم این استان و نابودی كشاورزی، حضور نمادین و بی‌نتیجه وزرا و مسؤولان كشوری و بیكاری گسترده بخشی دیگر از سرفصل های مشكلات مردم استانی هستند كه با فداكاری خود در دوران دفاع مقدس حق ملی و بزرگی بر همه مردم كشور و صد البته مسئولین دارند.

به نظر می رسد كه پروژه اصلی آشتی ملی این روزها از استان‌های همانند خوزستان اجرا بشود كه نیازمند آشتی ملی مسئولین و برخی جناح های سیاسی با مردم آن است.

امروز خوزستان و استان های همچون سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی، لرستان، كردستان و ... نیازمند طراحی "آشتی ملی" با مردم محروم این مناطق كشور است.

هر چند اگر در خوزستان و یا استان های مشابه نیز رقیب انتخاباتی برای اعتدالیون و اصلاح طلبان در آنها می بود، حداقل  رسانه های اصلاح طلب به بهانه حمله به این رقیب انتخاباتی كمی هم به فكر مردم خوزستان و نقاط دیگر كشور نیز می افتادند.


منبع: جهان نيوز

نظرات
آخرین اخبار
. خروج 20 میلیون ایرانی از چرخه فرزند‌آوری
. ابتذال فرهنگی در خانه‌های میراث فرهنگی!
. كمیته جاده صاف‌كنی اكران بدون مجوزها!
. خنده، طعمه‌ای برای مخاطب انتخابی برای پول
. فریب زنان با عكس‌های فتوشاپی
. سینما در مقابل حمایت انتخاباتی، رانت می‌خواهد
. ساعت 10 و 11 بیشترین زمان تخلفات رانندگی
. تمهیدات ترافیكی پلیس در روز انتخابات
. فیلم دزدان دریایی كارائیب ۵ دزدیده شد
. فوت چهار نفر در آتش‌سوزی مینی‌بوس در تهران
. ولنگاری فرهنگی در تبلیغات انتخابات شوراها
. مظلوم‌نمایی و دروغ تا كجا؟!
. زندگی مستمندان بازیچه دولتمردان
. هزینه‌های پاكسازی شهر را نامزدها بپردازند
. قتل دوست صمیمی به خاطر هندزفری
. گروگانگیری سرباز محافظ برای فرار
. ناجا به هیچ جریان و گروه سیاسی وابسته نیست
. مرزبان مزار ندارد +عكس
. شهرام شكوهی به زودی باز می‌گردد
. «شوك» به «عفت» جامعه توسط پلاس‌های اینترنتی
. نگاهی به ماجرای نیمروز در اكران نوروزی
. اولین اقرار عاملان شهادت 2 مأمور پلیس
. تازه‌ترین واكنش آسوشیتدپرس به انیمیشن نبرد خلیج‌فارس‌2
. فیلمبرداری «پایتخت۵» ۲۵ فروردین آغاز می‌شود
. عبور«ماجرای نیمروز» از مرز دو میلیارد فروش
. روایت مستندساز عراقی از آوینی و روایت فتح!
. دید و بازدیدهای عید با یك‌سوم قدرت خرید!
. «داستان درب های بندر شهید رجایی»
. كلاهبرداری كارگزار تایلند از مسافران ایرانی
. مصدومیت حدود 12 هزار مسافر در حوادث ترافیكی نوروزی
. چراغ سبز به «عصبانی نیستم»
. دورهمی حماسه، ملودرام و طنز در نوروز سینمایی
. خط 6 مترو به زودی به بهره برداری می رسد
. حاشیه‌های كلاه قرمزی امسال هم ادامه دارد
. مظلومی هم ساز بازگشت را كوك كرد
. ترقه‌ها با 7 كشته به صدا درآمد!
. تغییر شیوه نسخه‌پیچی پزشكان
. پرستویی برای سازمان اوج خواند
. میرباقری: سیما در بهترین شرایط مخاطب است
. پایان سرقت‌های مسلحانه 2 گانگستر
. محسن چاوشی یك محكوم به اعدام را نجات داد
. عروسك گردان جدید «كلاه قرمزی» معرفی شد
. احمد عزیزی بار دیگر زیر تیغ جراحی
. سریال بسازیم و بیننده را فراری دهیم!
. قاتل معلم سراوانی دستگیر شد
. «ربات‌ها» در هتل‌های ایران + تصاویر
. جاه‌طلبی‌تان آرزوی ما است آقای فرهادی
. بازی تركیه با مهره «جم تی وی» علیه ایران
. اسكار سیاسی ترامپ
. با برگزاری نمایشگاه‌های اصناف در زیر چادرهای نمایشگاهی موافق نیستم
برترین ها
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Mojmalnews News. All Rights Reserved