عضویت در کانال تلگرام
 امروز جمعه 05 خرداد 1396

ستاره‌های جوان جشنواره امسال چه فیلمی دارند؟

نوبت كه خیلی وقت است به جوان ترها رسیده؛ حالا و درست در میانه دهه ۹۰ این متولدان دهه های ۶۰ و ۷۰ هستند كه بار دیگر برای خوش درخشیدن دورخیز كرده اند.

زمان ارسال خبر 1395/11/15 ، ساعت 10:45
کد خبر : 3282

به گزارش مجمل ، نوبت كه خیلی وقت است به جوان ترها رسیده؛ حالا و درست در میانه دهه 90 این متولدان دهه های 60 و 70 هستند كه بار دیگر برای خوش درخشیدن دورخیز كرده اند و البته طبق شنیده ها درباره كیفیت فیلم های امسال، رقابت سختی را هم پیش رو دارند. باید دید پیروز این بازی جوانانه كدام یك خواهند بود.

پریناز ایزدیار؛ 31 سال

فیلم ها: ویلایی ها/ یك روز به خصوص/ تابستان داغ

چه خاطره ای از او در فجر داریم؟ همین سال گذشته بود كه در اوج درخشش پریناز ایزدیار در مجموعه محبوب «شهرزاد» ناگهان حضور متفاوت او در «ابد و یك روز» نگاه ها را به سمت او جلب كرد. ایزدیار با شكار سیمرغ در كانون توجه فیلمسازان قرار گرفت.

منتظر چه نقش هایی باشیم؟ ایزدیار تا همین جا ثابت كرده متوجه این نكته است كه نباید خود را تكرار كند و اهل ریسك كردن برای قبول نقش های متفاوت است. بر همین مبنا می توان پیش بینی كرد امسال با سه پریناز متفاوت در سه فیلم مهم جشنواره امسال مواجه باشیم.

نوید محمدزاده؛ 30 سال

فیلم ها: بدون تاریخ، بدون امضا/ خفگی

چه خاطره ای از او در فجر داریم؟ در این سال ها حضور پرانرژی در فیلم های متعدد داشته كه به راحتی می توان با مرور خاطرات دوره های اخیر جشنواره فجر، حضور پررنگ او را در میان پدیده های بازیگری به یاد آورد. از «عصبانی نیستم» تا «ابد و یك روز».

منتظر چه نقش هایی باشیم؟ محمدزاده هرچند با اتهام تكرار خود حتی از سوی برخی دوستدارانش مواجه است اما هنوز هم می توان درباره كیفیت حضور او در فیلم های جشنواره كنجكاو بود. به خصوص در دومین فیلم وحید جلیلوند. نوید در خفگی جیرانی هم نقش عجیب و غریبی دارد.

ساعد سهیلی؛ 29 سال

فیلم ها: شنل/ سد معبر

چه خاطره ای از او در فجر داریم؟ جزء بازیگران جوانی است كه می توان گفت سال های پركاری را پشت سر گذاشته اما ماندگارترین خاطرات جشنواره ای اش به تردید به سه فیلم «خون بازی»، «عصبانی نیستم» و «كوچه بی نام» گره خورده كه این آخری سیمرغ فجر را برایش به همراه داشت.

منتظر چه نقش هایی باشیم؟ هر دو فیلم «شنل» و «سد معبر» به واسطه كارنامه كارگردانان جوان شان از فیلم های كنجكاوی برانگیز امسال هستند اما دومی دلیل مضاعفی هم دارد و آن فیلمنامه سعید روستایی پدیده جشنواره گذشته است.

ترلان پروانه؛ 18 سال

فیلم ها: فراری/ گشت 2

چه خاطره ای از او در فجر داریم؟ جوان ترین بازیگر پیشكسوت سینما و تلویزیون ایران! این شاید بهترین توصیف برای ترلان هجده ساله باشد كه تا امروز فقط 16 فیلم سینمایی در كارنامه خود ثبت كرده است! هرچند به رغم این پركاری او هنوز نتوانسته آن گونه كه باید در مقام «بازیگر» خوش بدرخشد و تحسین شود.

منتظر چه نقش هایی باشیم؟ حضور در نقش اول فیلمی به كارگردانی علیرضا داودنژاد نقطه عطفی در كارنامه ترلان است؛ اتفاقی كه حضور فرعی او در «گشت 2» را هم تحت الشعاع قرار می دهد. از این زاویه امید اصلی او برای دیده شدن «فراری» است.

به آفرید غفاریان؛ 24 سال

فیلم ها: سوفی و دیوانه

چه خاطره ای از او در فجر داریم؟ طبیعی است از دانشجوی كارشناسی رشته كارگردانی تئاتر كه از سال 88 به بازی در تئاتر مشغول بوده و حالا برای اولین بار مقابل دوربین سینما ظاهر شده، خاطره جشنواره ای در ذهن نداشته باشیم.

منتظر چه نقش هایی باشیم؟ به استناد تجربه حضور بر صحنه تئاتر بعید نیست فیلم تازه مهدی كرم پور تبدیل به سكوی پرتابی برای او به میدان بازیگری سینما شود. به خصوص كه كرم پور با وسواس بسیار و پس از ارزیابی طیف گسترده ای از بازیگران نقش اصلی فیلم خود را به به آفرید سپرده است.

امیر جدیدی؛ 32 سال

فیلم ها: قاتل اهلی

چه خاطره ای از او در فجر داریم؟ برخلاف بسیاری از هم دوره ای ها فعلا بیش از گیشه و مخاطب عامل دل از منتقدان برده و از این نظر، امید زیادی هم به جشنواره دارد. به خصوص كه حضور در «رخ دیوانه»، «من» و «اژدها وارد می شود» در سال های اخیر جایگاه او در مقام یكی از مدعیان سیمرغ بازیگر را تثبیت كرده است.

منتظر چه نقش هایی باشیم؟ «سوپراستار آینده سینمای ایران»؛ این عنوانی است كه تهیه كننده «قاتل اهلی»، به او داده است. جنس بازی جدیدی و قرابت آن با سینمای مطلوب مسعود كیمیایی احتمالا شانس ویژه ای را برای دیده شدن دارد.

پگاه آهنگرانی: 32 سال

فیلم ها: آیدا و سارا/ قاتل اهلی

چه خاطره ای از او در فجر داریم؟ بازیگری كه در تمام این سال ها كم كار نبوده و حتی در فیلم هایی مانند «زادبوم»، «ورود آقایان ممنوع»، «دربند» و «خانه دختر» خوش درخشید و برنده یك سیمرغ هم شد.

منتظر چه نقش هایی باشیم؟ به عنوان یكی از دو نقش اصلی فیلم مازیار میری احتمالا پگاه آهنگرانی حساب ویژه ای روی «آیدا و سارا» برای دیده شدن در جنشواره باز كرده است. اما نمی توان اولین تجربه حضور او مقابل دوربین مسعود كیمیایی را هم نادیده گرفت، حتی اگر در یك نقش فرعی باشد.

نازنین بیاتی؛ 27 سال

فیلم ها: مادری

چه خاطره ای از او در فجر داریم؟ شروع پرواز در نقطه اوج یكی از آن موقعیت هایی است كه همزمان هم افتخار دارد و هم دردسر! حكایت نازنین بیاتی و نقش آفرینی اش در «دربند» چیزی از این جنس است؛ موقعیتی كه با وجود حضور در فیلم های مهمی مانند «رخ دیوانه» و «فرشته ها با هم می آیند» هنوز موفق به تكرار آن نشده است.

منتظر چه نقش هایی باشیم؟ با توجه به این كه «مادری» از فیلم اولی های كنجكاوی برانگیز جشنواره امسال است، شانس بالایی هم برای دیده شدن دارد. شانسی كه بیاتی در همكاری با كارگردانان باسابقه به دست نیاورد.

پردیس احمدیه؛ 24 سال

فیلم ها: خفگی

چه خاطره ای از او در فجر داریم؟ دانشجوی نوازندگی موسیقی ایرانی است و از این نظر شاید حضورش در قامت یك بازیگر سینما تفنن محسوب شود. اما حضور در فیلم «كلاس هنرپیشگی» نشان داد بازیگری برای او جدی است. این جدیت بیش از هر چیز سال گذشته در «لاك قرمز» دیده و تحسین شد.

منتظر چه نقش هایی باشیم؟ قرار گرفتن الناز شاكردوست و نوید محمدزاده به خودی خود قاب را برای رخ نمایی بازیگران دیگر تنگ می كند و باید دید پردیس در حاشیه نقش آفرینی این دو بازیگر اصلی چقدر می تواند نگاه ها را به سمت خود جلب كند.

سحر قریشی؛ 29 سال

فیلم ها: به كارگر ساده نیازمندیم

چه خاطره ای از او در فجر داریم؟ واقعیت این است، درخششی از او بر پرده سینما در خاطرمان ثبت نشده و او هنوز با استانداردهای بازیگر حرفه ای سینما فاصله دارد. واقعیتی كه حضور به ظاهر متفاوت او در «آبنبات چوبی» حسین فرح بخش در جشنواره گذشته هم نتوانست آن را نقض كند!

منتظر چه نقش هایی باشیم؟ فیلم تازه منوچهر هادی درباره سه كارگر شهرستانی است كه برای پیدا كردن كار به تهران می آیند و وارد ماجرایی جنایی می شوند. حضور قریشی در این فیلم فرعی است و بعید است امسال هم شاهد درخشش ویژه ای از او باشیم.


منبع: هفته نامه همشهری جوان

نظرات
آخرین اخبار
. خروج 20 میلیون ایرانی از چرخه فرزند‌آوری
. ابتذال فرهنگی در خانه‌های میراث فرهنگی!
. كمیته جاده صاف‌كنی اكران بدون مجوزها!
. خنده، طعمه‌ای برای مخاطب انتخابی برای پول
. فریب زنان با عكس‌های فتوشاپی
. سینما در مقابل حمایت انتخاباتی، رانت می‌خواهد
. ساعت 10 و 11 بیشترین زمان تخلفات رانندگی
. تمهیدات ترافیكی پلیس در روز انتخابات
. فیلم دزدان دریایی كارائیب ۵ دزدیده شد
. فوت چهار نفر در آتش‌سوزی مینی‌بوس در تهران
. ولنگاری فرهنگی در تبلیغات انتخابات شوراها
. مظلوم‌نمایی و دروغ تا كجا؟!
. زندگی مستمندان بازیچه دولتمردان
. هزینه‌های پاكسازی شهر را نامزدها بپردازند
. قتل دوست صمیمی به خاطر هندزفری
. گروگانگیری سرباز محافظ برای فرار
. ناجا به هیچ جریان و گروه سیاسی وابسته نیست
. مرزبان مزار ندارد +عكس
. شهرام شكوهی به زودی باز می‌گردد
. «شوك» به «عفت» جامعه توسط پلاس‌های اینترنتی
. نگاهی به ماجرای نیمروز در اكران نوروزی
. اولین اقرار عاملان شهادت 2 مأمور پلیس
. تازه‌ترین واكنش آسوشیتدپرس به انیمیشن نبرد خلیج‌فارس‌2
. فیلمبرداری «پایتخت۵» ۲۵ فروردین آغاز می‌شود
. عبور«ماجرای نیمروز» از مرز دو میلیارد فروش
. روایت مستندساز عراقی از آوینی و روایت فتح!
. دید و بازدیدهای عید با یك‌سوم قدرت خرید!
. «داستان درب های بندر شهید رجایی»
. كلاهبرداری كارگزار تایلند از مسافران ایرانی
. مصدومیت حدود 12 هزار مسافر در حوادث ترافیكی نوروزی
. چراغ سبز به «عصبانی نیستم»
. دورهمی حماسه، ملودرام و طنز در نوروز سینمایی
. خط 6 مترو به زودی به بهره برداری می رسد
. حاشیه‌های كلاه قرمزی امسال هم ادامه دارد
. مظلومی هم ساز بازگشت را كوك كرد
. ترقه‌ها با 7 كشته به صدا درآمد!
. تغییر شیوه نسخه‌پیچی پزشكان
. پرستویی برای سازمان اوج خواند
. میرباقری: سیما در بهترین شرایط مخاطب است
. پایان سرقت‌های مسلحانه 2 گانگستر
. محسن چاوشی یك محكوم به اعدام را نجات داد
. عروسك گردان جدید «كلاه قرمزی» معرفی شد
. احمد عزیزی بار دیگر زیر تیغ جراحی
. سریال بسازیم و بیننده را فراری دهیم!
. قاتل معلم سراوانی دستگیر شد
. «ربات‌ها» در هتل‌های ایران + تصاویر
. جاه‌طلبی‌تان آرزوی ما است آقای فرهادی
. بازی تركیه با مهره «جم تی وی» علیه ایران
. اسكار سیاسی ترامپ
. با برگزاری نمایشگاه‌های اصناف در زیر چادرهای نمایشگاهی موافق نیستم
برترین ها
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Mojmalnews News. All Rights Reserved