عضویت در کانال تلگرام
 امروز شنبه 07 اسفند 1395

بحران خوزستان نیازمند توجه ویژه مسئولان

در حالیكه پروژه كاملا انتخاباتی «آشتی ملی» این روزها هدفمند و كاذب تلاش می شود كه مساله یك در كشور بشود بسیاری از دست اندركاران این طرح مشكوك و همچنین رسانه‌های زنجیره‌ای اجازه نمی دهند فریادهای اعتراضی مردم مظلوم خوزستان شنیده شود.

زمان ارسال خبر 1395/11/26 ، ساعت 12:24
کد خبر : 3324

به گزارش مجمل ، در چند روز گذشته رسانه‌های اصلاح‌طلب به شدت بر روی پروژه‌ای كاملا سیاسی با عنوان «آشتی ملی» و با هدف زمینه‌سازی برای بازگشت برخی عوامل موثر فتنه به دایره رسمی قدرت آنهم در اركان نظام مطالب متعدد و شتابزده‌ای را منتشر می‌كنند.


 اما در هیاهو طرح سیاسی «آشتی ملی» مسایل مهمتری در كشور همانند بیكاری، تورم و یا بحران‌های همانند مساله ریزگردها در خوزستان كه مستقیما با مال و جان مردم در ارتباط است، وجود دارد.

در حالیكه پروژه كاملا انتخاباتی «آشتی ملی» این روزها هدفمند و كاذب تلاش می شود كه مساله یك در كشور بشود بسیاری از دست اندركاران این طرح مشكوك و همچنین رسانه‌های زنجیره‌ای اجازه نمی دهند فریادهای اعتراضی مردم مظلوم خوزستان شنیده شود.

دلیل اصلی این ممانعت نیز این است كه با اولویت‌های آنها در پررنگ كردن طرح‌های انتخاباتی و سیاسی در افكار عمومی مخالف است.

واقعیت تلخی است كه آسمان خاكی شده خوزستان این روزها با پروژه های همانند آشتی ملی در تضاد است و به همین دلیل نباید در برخی رسانه ها در اولویتی قرا بگیرد كه مبادا پروژه انتخاباتی برخی سیاسیون را در افكار عمومی كم رنگ كند.

آنهم خوزستانی كه اعلام شد برق شهر اهواز به عنوان مركز آن قطع شده و در ادامه آب قطع شده! پمپ بنزین‌ها كار نمی كند! عابر بانك ها كار نمی‌كند! موبایل ها از كار افتاده! بیمارستان‌ها با مشكل جدی مواجه شده اند! و.... ساعتی بعد معلوم شد اكثر استان خوزستان با قطع برق مواجه شده و نماینده اهواز هم اعلام كرد شش شهر استان، 48ساعت است كه برق ندارند!

كار به جایی در خوزستان رسیده است كه آیت الله كعبی، امام جمعه اهواز درباره وضعیت بحرانی خوزستان گفته است: در فاصله زمانی 10 روز 2 بار 90 درصد آب و برق خوزستان قطع شد به گونه‌ای كه مردم در شرایط جنگ نیز شاهد چنین شرایطی نبودند و انتظار داریم مسئولان همت كنند و خدمات اساسی مردم خوزستان را فراهم كنند, مردم خوزستان از شرایط فعلی ناراضی هستند و اقدام عملی از مسئولان می‌طلبد.

*نقش دولت در ایجاد بحران در خوزستان

همچنین عباس پاپی‌زاده، نماینده مردم دزفول نیز گفته است: 90 درصد هورالعظیم و نیز تالاب شادگان خشك شده است و كاركرد مفید حجم عمده‌ای از طبیعت استان به علت سیاست‌های غلط وزارت نیرو از جمله انتقال آب و سدسازی‌ها به كاركرد زیانبار مبدل شده است. وی ادامه داد: این تالاب‌ها زمانی فیلتر طبیعی بر سر راه ریزگردها بودند اما اكنون خود تبدیل به كانون تولید ریزگرد شده‌اند.

وی تصریح كرد: وزارت نفت بخشی از تالاب هورالعظیم را خشك كرده تا بتواند چاه حفاری كند و وزارت نیرو نیز بحث انتقال آب و كاهش حقابه زیست‌محیطی را به اجرا گذاشته است به علاوه سدسازی غلط و بی‌رویه‌ای كه رخ داد موجب شكل‌گیری كانون‌های ریزگرد در استان خوزستان شد.

نماینده مردم دزفول در مجلس گفت: با قطعی برق اخیر در خوزستان در یك روز 700 الی 800 هزار بشكه نفت كمتر استحصال شد، این را ضرب در قیمت هر بشكه نفت كنید و ببینید چقدر به بودجه كشور ضربه وارد شده است.

از همه تلخ‌تر اینكه در همین روزهای بحرانی در خوزستان معصومه ابتكار با انتشار پستی در اینستاگرام، از نجات جان چند توله سگ ابراز خرسندی و خوشحالی می كند ولی هیچ خبری از اقدامات موثر وی در خوزستان نیست كه مردم مظلوم این استان را هم خوشحال كند.

تلاش و كار خیر محیط‌بان عزیز قطعا بسیار باارزش است ولی سوال این است كه خانم ابتكار كه این روزها باید دفتر كارش در اهواز باشد نه تهران، عملا برای خوزستان چه كرده است كه هیچكدام از اقشار و گروه های مختلف مردمی در این استان از مجموعه محیط زیست و اقدامات دولت تدبیر و امید راضی نیستند.

*خوزستان این روزها نیازمند «آشتی ملی» است!

با این وجود انتقال آب كارون و نابودی خوزستان در پی فاجعه‌های مختلف، رفع مشكل گرد و خاك، توجه به تشنگی مردم این استان و نابودی كشاورزی، حضور نمادین و بی‌نتیجه وزرا و مسؤولان كشوری و بیكاری گسترده بخشی دیگر از سرفصل های مشكلات مردم استانی هستند كه با فداكاری خود در دوران دفاع مقدس حق ملی و بزرگی بر همه مردم كشور و صد البته مسئولین دارند.

به نظر می رسد كه پروژه اصلی آشتی ملی این روزها از استان‌های همانند خوزستان اجرا بشود كه نیازمند آشتی ملی مسئولین و برخی جناح های سیاسی با مردم آن است.

امروز خوزستان و استان های همچون سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی، لرستان، كردستان و ... نیازمند طراحی "آشتی ملی" با مردم محروم این مناطق كشور است.

هر چند اگر در خوزستان و یا استان های مشابه نیز رقیب انتخاباتی برای اعتدالیون و اصلاح طلبان در آنها می بود، حداقل  رسانه های اصلاح طلب به بهانه حمله به این رقیب انتخاباتی كمی هم به فكر مردم خوزستان و نقاط دیگر كشور نیز می افتادند.


منبع: جهان نيوز

نظرات
آخرین اخبار
. جزئیات تماس تلفنی ابتكار با وزیر بهداشت عراق
. فعالیت‌ كارگروه «مد و لباس» چقدر به كجا رسید؟
. قتل عام خانوادگی به خاطر ارثیه
. فواید مصرف روغن ماهی
. سریال‌هایی كه برای نوروز آماده می‌شوند
. چرا خانواده تلگرامی یك خانواده منزوی است؟
. «قرارگاه انتخابات» تشكیل شد
. استقبال مردم از نمایش آئینی «غبار2»
. آخرین وضعیت امدادرسانی به استان‌های تحت تاثیر برف و كولاك
. تصویربرداری «پایتخت ۵» از یونان آغاز می‌شود
. رئیس كمپ، معتاد عصبانی را كشت
. آخرین وضعیت راه اندازی كمپ ترك اعتیاد دانش آموزی
. جزئیات قیمت بلیت مترو در سال 96
. آخرین وضعیت آب و هوای استان‌های كشور +جدول
. آخرین وضعیت آب و هوای استان‌های كشور +جدول
. كودكانی كه روزی 3 وعده تریاك می خورند
. فروتن: از رویای موسیقی وارد سینما شدم
. آخرین وضعیت جوی و ترافیكی جاده‌های كشور
. اجحاف به اولین فیلم با موضوع مدافعان حرم
. اتمام حجت رئیس كمیته امداد با كاركنان
. چرا جشنواره فیلم فجر در تراز انقلاب اسلامی نیست؟!
. اسامی نمك‌های خوراكی غیرمجاز
. محورهای هراز و كندوان باز شد
. تعطیلی نوبت عصر تمام مدارس 6 منطقه شهرستان‌های تهران
. راز قتل مرد میانسال در سینه وكیل جوان
. ۵ هزار میلیارد تومان پاداش پایان خدمت فرهنگیان از بودجه ۹۶ جا افتاد
. كارت «منزلت» بازنشستگان، «بازنشسته» شد
. رئیس ثبت احوال كهنوج به رگبار بسته شد
. ماجرای گورخرهایی كه وزیر صنعت را عصبانی كرده‌اند
. افزایش 20 میلیاردتومانی بودجه شهرداری
. اسیدپاشی كه با قربانی خود ازدواج كرد
. فعالیت 24 ساعته كانكس‌های تعزیرات در ایام نوروز
. جر و بحث دو عضو اصلاح طلب شورا
. همه آنچه باید درباره آزمون دكتری بدانید
. دستگیری آدم‌ربایان 10 میلیارد تومانی در تهران
. وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان بعد از اختلاس
. جاده چالوس بازگشایی شد
. بوی گاز منتشر شده در آبادان كاملاً بی‌خطر است
. شاكری: به جای استیضاح های نمایشی ،‌اول خود را استیضاح كنیم
. جزئیات تلاش دختران پسرنما برای ورود به استادیوم در دربی
. تصادف مرگبار پراید و پژو در بزرگراه باكری
. خبر خوش آقای وزیر برای حق التدریسی‌ها
. مدارسی كه روز چهارشنبه تعطیل است
. این گوشی را حتما در هواپیما خاموش كنید
. وضعیت اعتبارات و چگونگی توزیع «شیر رایگان» در مدارس
. آغاز رسمی «جشنواره فیلم‌فجر» با جانبازان دفاع‌مقدس
. كشف 22 تن گردو قاچاق در استان تهران +عكس
. آخرین مهلت ثبت‌نام كنكور سراسری اعلام شد
. آخرین وضعیت ترافیكی جاده‌های كشور
. آیت‌الله مكارم شیرازی: مسئولان فضای مجازی را سالم كنند
برترین ها
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
©2016 Mojmalnews News. All Rights Reserved